1.6 w praktyce

Łukasz | Tagi: ,

Postanowiłem przyjrzeć się bardziej MyBB 1.6. Przedstawiam mam kilka ciekawych rzeczy, z których już niedługo będziecie korzystać na swoich forach.

Także Ty możesz przetestować MyBB 1.6

Więcej o MyBB 1.6 znajdziecie również w wpisie Nowe funkcje w MyBB 1.6 oraz w krótkim wywiadzie z Dennisem. Testowana przeze mnie wersja nie jest dokończona, więc w oficjalnym wydaniu wersji 1.6 będzie pewnie więcej funkcji oraz mogą działać/wyglądać trochę inaczej.

panel administratora

ACP

zrzut ekranowy - forum

forum

Na pierwszy rzut oka nie widać różnic, nie zauważyłem różnic w wyglądzie. Obok znajdziecie zrzuty ekranowe, które przedstawiają stronę główną oraz panel administratora.

Teraz pora przejść do nowych funkcji, niektóre są niby mało znaczące, ale w rzeczywistości mogą się przydać.

Reputacja

ReputacjaW nowym MyBB zmieniła się trochę reputacja. Przede wszystkim została dodana funkcja, która może zastąpić znane wtyczki typu ThankYou, czyli tzw. beermod. Do postu została dodany nowy przycisk, która umożliwia wystawienie punktu reputacja za dany post. Tak jak w przypadku zwykłej reputacji mamy do wyboru pozytywne, negatywne i neutralne punkty reputacji. W profilu istnieje podziała ile punktów reputacji dodał użytkownik za posty a ile dostał ogólnie. Także przy komentarzach wyświetla się link do postu, jeżeli użytkownik dostał punkt reputacji za post.

Ustawienia działów

Ustawienia uprawnieńustawienia uprawnieńPodstawowe uprawnienia dla działów, takie jak: możliwość czytania, tworzenia tematów, pisania postów i tworzenia ankiet zmieniamy poprzez przeciągnięcie elementu do innej kolumny. Pozwala to łatwiej sprawdzać i dodawać uprawnienia.
Oczywiście możemy dokładnie ustawić uprawnienia, wystarczy kliknąć w odnośnik obok grupy użytkowników.

Małą rzeczą, która ucieszy pewnie trochę osób jest możliwość ustawienia grupy jako moderatorów działu. Wystarczy prowadzić nazwę grupy, ustawić uprawnienia i osoby z grupy mają uprawnienia.

Prefiksy

Kolejna długo oczekiwana funkcja, czyli prefiksy. Mamy możliwość ustawienia kto i gdzie może korzystać z prefiksów. Wygląd prefiksu można dowolnie ustawiać, więc bez problemu można stworzyć prefiks, który będzie wyglądał np. [prefiks] albo (prefiks). W wyszukiwarce można uwzględnić prefiksy. Przydałaby się także możliwość sortowania w dziale według prefiksów.

Inne opcje

 • Zablokowanie sygnatury- mała opcja, która umożliwia zablokowanie podpisu użytkownikowi. Można zablokować całkowicie sygnaturę użytkownikowi, wtedy jego stara sygnatura nie będzie wyświetla a sam użytkownik nie będzie miał dostępu do edytora sygnatur. Można także zablokować sygnaturę na określony czas
 • Przeglądarka wtyczek- chyba nie trzeba nic dodawać, poza tym, że aktualnie nie działa 🙂
 • Automatyczne usuwanie użytkowników – np. jeżeli użytkownik przez 30 dni nie aktywuje swojego konta, jego konto zostanie usunięte. Opcję można konfigurować.
 • Moderacja postów jednego użytkownika – bez problemu można zaznaczyć, że posty danego użytkownika będą musiały przejść moderację
 • Przeszukiwanie wiadomości PW – sporo możliwości w zaawansowanym wyszukiwaniu m.in. folder, status.
 • Możliwość zmiany loginu w profilu
 • Przycisk umożliwiający wstawienie filmów – z rozwijanej listy możemy wybrać jeden z 7 serwisów.
 • Wykresy statystyczne – wykresy przedstawiają liczbę postów, użytkowników i tematów. Można wybierać ramy czasowe. Aby przekonać się jak wyglądają wykresy zobacz ten zrzut ekranowy.  Na zrzucie ekranowym nie widać wszystkich wykresów, w rzeczywistości są trzy wykresy.
 • Notatki dodawane przez administratora lub moderatora do profilu
 • Przeglądając listę użytkowników można sortować listę użytkowników według ich pierwszych liter loginu.
 • Inne funkcje, które zostały wymienione i te o których zapomniałem. 🙂

Zapraszam także do specjalnego wątku na forum, który jest poświęcony nowym funkcjom w MyBB 1.6komentarzy 5 »
 1. Podgląd możliwości MyBB 1.6 części II | MyBBsite.pl | Polskie wsparcie MyBB (25 stycznia 2010, 13:06 ) #

  […] zrzutów ekranowych. Większość przedstawionych funkcji omawialiśmy już w wpisach na MyBBsite: 1.6 w praktyce, Nowe funkcje w MyBB 1.6. Ciekawą funkcją, o której nie mówiliśmy jest blokada panelu […]

 2. XemiX (8 lutego 2010, 18:52 ) #

  Witam,
  Czy można pobrać najnowszą wersję MyBB 1.6? Jeśłi tak to gdzie?
  Proszę o link:)
  Pozdr.

 3. mybb: #MyBB 1.6 w praktyce mybbsite.pl/ #forum #ciekawostki | flaker.pl (12 marca 2010, 23:50 ) #

  […] mybb przed chwilą #MyBB 1.6 w praktyce mybbsite.pl/1-6-w-praktyce #forum […]

 4. 1.6 wydane! Możesz pobrać najnowszą wersję. | MyBBsite.pl | Polskie wsparcie MyBB (3 sierpnia 2010, 12:48 ) #

  […] wersja zawiera ponad 40 nowych funkcji (o których wspominaliśmy w naszych wpisach: 1.6 w praktyce oraz Nowe funkcje w MyBB 1.6) i oczywiście wiele innych poprawek, optymalizacji, […]

 5. Emes (27 czerwca 2011, 11:26 ) #

  A jak można zablokować sygnaturę wszystkim użytkownikom? Nigdzie nie moge znaleźć tej opcji a nie chcę by na Forum były jakie kolwiek podpisy w postach.
  Dziękuję

Dodaj komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Prosimy nie zgłaszać swoich problemów poprzez komentarze! W przypadku problemów zapraszamy nasze forum.

Serwis MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację